Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Serafitek pw. Dzieciątka Jezus w Nowym Targu

"O KRASNOLUDKACH I SIEROTCE MARYSI" W TEATRZE RABCIO

W pięćdziesiątą rocznicę swego powstania Teatr Lalek "Rabcio" w Rabce Zdroju postanowił przygotować dla dzieci tytuł, który jako pierwszy zagościł na jego scenie. Przedstawienie zostało stworzone na podstawie nowej współczesnej adaptacji tekstu
M. Konopnickiej, zachowując jednak urok oryginalnej staropolszczyzny i najbardziej znanych jego wątków. Teksty wszystkich piosenek zostały specjalnie dobrane do tej adaptacji spośród różnych wierszy autorki oryginału. W spektaklu spotkaliśmy postacie: krasnoludkowego króla Błystka, zadziornego Podziomka, leniwego Biedronka, królewskiego kronikarza krasnoludków Koszałka Opałka, przebiegłego i sprytnego lisa Sadełko, poczciwego chłopa Skrobka ze swymi synami, mądrą Królową Tatrę i oczywiście sierotkę Marysię.

4.04.2019 r. BAŚNIE ANDERSENA W GALERII JATKI

BYŁO SŁUCHANIE BAŚNI, MALOWANIE, HERBATKA ...
WSZYSTKO TO Z CIEKAWOŚCIĄ I RADOŚCIĄ.
ŚWIAT DZIECKA - ZACHWYCA 🙂

22.03.2019 r. "WARSZTATY CERAMICZNE"

Podczas zajęć w PCK instruktor pani Maria Mrożek opowiedziała przedszkolakom jak powstaje glina, jak przebiega suszenie i wypał. Za zadanie dzieci wykonały kury i kurczaki.

JEZU, DZIĘKUJEMY ZA TWOJĄ MIŁOŚĆ! - WIELKI POST 2019

Panie Jezu, Ty otwierasz drzwi swego zranionego z miłości Serca i zapraszasz mnie .... Właśnie tam chcesz się ze mną spotkać .... Nie wybierasz kawiarni, czy innych miejsc, ale KRZYŻ - miejsce, od którego wszyscy stronią, uciekają, trzymają się z daleka .... Ważne jest dla Ciebie miejsce moich ran, cierpienia, bólu, odrzucenia … mówisz do mnie: „Dziecko - JA JESTEM z Tobą!” PANIE, PRAGNĘ ZANURZYĆ SIĘ W TWOIM NIEZGŁĘBIONYM MIŁOSIERDZIU, KTÓRE WYPŁYNĘŁO Z PRZEBITEGO SERCA. Jezu ufam Tobie! Matko Bolesna módl się za nami.

DRODZY RODZICE rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu podejmijmy pracę wraz z dziećmi, by przez kolejne tygodnie lepiej przygotować swoje serce oraz swoje rodziny na radosne przeżywanie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Na gazetce w Przedszkolu znajduje się Krzyż z otwartymi drzwiami. Będziemy na nim przyklejać kwiatki wtedy, gdy wypełnimy podane (na każdy tydzień) zadanie. W ten sposób  chcemy być blisko naszego Pana Jezusa Chrystusa, który cierpi, dźwiga krzyż, umiera za nas …. W ten sposób również zwrócimy uwagę na swoje ciało, które jest darem Bożym i które jako dar powinniśmy traktować! Niebo zdobywa się tu na Ziemi, w takiej postaci, jakiej żyjemy. Mamy pewność tylko dnia dzisiejszego, dlatego to właśnie dzień dzisiejszy chciejmy dobrze wykorzystać!

ZAPRASZAMY!  Niech ten czas zaowocuje pogłębieniem wiary oraz więzi z Bogiem i ludźmi! 

W I TYGODNIU zwrócimy uwagę na JĘZYK

ZADANIE: powiem miłe, dobre słowo bliskiej mi osobie (członkom rodziny), podziękuję, przeproszę, wyrażę słowami moje uczcie miłości względem nich. Nie zapomnę o codziennej modlitwie w mojej rodzinie.

JEZUS NAUCZAŁ… JEGO JĘZYK NIE TRWONIŁ SŁÓW… MÓWIŁ TO,CO MIAŁO PRZYBLIŻYĆ INNYCH DO OJCA… SŁOWEM WYPEŁNIAŁ JEGO WOLĘ.

Drugi tydzień zwrócimy uwagę na RĘCE

ZADANIE –  przytulę (ten gest  koi, dopowiada to, co niewypowiedziane, chroni przed poczuciem odrzucenia, uspakaja), pocieszę, pojednam się.  Znak krzyża wykonywać będę powoli, świadomie –będzie on moją modlitwą, oddaniem Bogu chwały- za to, że umarł za mnie na krzyżu!

Znak krzyża to najprostsza modlitwa uwielbienia Trójcy Świętej!

Jezus brał dzieci na ręce, do tych samych rąk brał chleb, który błogosławił i rozmnażał, tymi rękoma dotykał chorych by ich uzdrawiać. Jego dotyk leczył, jego ręce służyły Ojcu

Trzeci tydzień zwrócimy uwagę na swoje oczy

ZADANIE: dostrzegać będę dobro u innych, podziękuję za nie, będę życzliwie patrzeć na innych. Zobaczę zatroskanie Boga o mnie, o moją rodzinę. Zobaczę Jego ślady w miłości mojej mamy, w miłości taty, siostry, brata (dorośli: w miłości żony, męża, dziecka…); zobaczę dobro w moich kolegach i koleżankach z przedszkola.

Wzrok Jezusa był przenikliwy pełen miłości, dostrzegał tych, którzy Go potrzebowali, dostrzegał zdrady i ciemności ludzkiego serca. Patrzył głębiej, Jego spojrzenie poprzedzało Słowo. Najpierw patrzył, a potem mówił. Oczami widział swoich braci i siostry, tak umiłowanych przez Ojca

Czwarty tydzień zwrócimy uwagę na swoje uszy

ZADANIE: będę słuchać innych (dorosłych, dzieci), znajdę czas na modlitwę by słuchać, co mówi do mnie Bóg – On chce się ze mną spotykać nie tylko w drugim człowieku, ale też osobiście.  Zwrócę uwagę na to, kogo słucham, czyim głosem kieruję się w swoim życiu,  w swoich wyborach. Zwrócę uwagę na to, co słyszę o innych – czy przynosi im to błogosławieństwo czy też oczernia ich.

Uszy Jezusa słyszały słowa wyznania wiary, ale też i oszczerstwa i zarzuty. Słyszały wyrok skazujący na śmierć. Jego uszy słyszały słowa, które raniły, ale również takie, które koiły „Tyś jest mój Syn umiłowany”. Wiedział, które ze słów usłyszanych były prawdziwe. Jezus uszami słuchał Ojca. Oddalał się w miejsca pustynne, zaciszne by słuchać Go, a Słowa Ojca zawsze Go umacniały.

Piąty tydzień zwrócimy uwagę na swoje nogi

ZADANIE: podziękuję Bogu, że mam zdrowe nogi. Zatrzymam się, by się zastanowić gdzie chodzę? Czy idę dobrą drogą, pewną?  Razem z mamą odwiedzę kogoś, by sprawić mu radość swoją obecnością (babcię, starszą osobę, sąsiadkę …). Pójdę też podziękować, przeprosić. To ja kieruje swoimi nogami.

Jezus chodził i nauczał. Przemierzał kilometry w czasie swojej publicznej działalności. Jezus szedł tam gdzie Go potrzebowali. Za Nim podążały tłumy, a On prowadził wszystkich. Jego nogi pełniły wolę Ojca – przyszedł po to by dać ludziom Zbawienie, by przygotować ludzi na przyjęcie Zbawienia.

Wielki tydzień zwrócimy uwagę na swoje serce

ZADANIE: podziękuję za nie Panu Bogu. Otworzę je dla Niego, tak jak On otwiera swoje dla mnie. Zaproszę Pana Jezusa by w nim królował! Będę często powtarzać: Kocham Cię Panie Jezu! Dziękuję Ci, że tak mnie kochasz!

Serce Jezusa czuło po ludzku, kochało po ludzku, ale czuło i kochało również swą boską naturą. To z tego Serca dla nas wypłynęły zdroje Zbawienia. To w tym Sercu na wieki mamy swoje miejsce! To w tym Sercu znajdujemy wyciszenie, pociechę i prawdę o sobie samym! Serce Jezusa życie i zmartwychwstanie nasze – Zmiłuj się nad nami!  (czyli pochyl się nad nami!).

8.03.2019 r. "O DOBRYM CZŁOWIEKU"

Po raz kolejny przybyli do nas aktorzy Teatru Eden z Wieliczki, tym razem z przedstawieniem pt. „O DOBRYM CZŁOWIEKU". Jest to na podstawie biblijnej przypowieści „O dobrym Samarytaninie”.... Zabawna i poruszająca historia kupca, który znalazł się w potrzebie, a przechodzący ludzie okazali mu obojętność. NA SZCZĘŚCIE ZNAJDUJE SIĘ DOBRY CZŁOWIEK, który wraz z dziećmi przychodzi mu z pomocą. Razem z aktorami dzieci szukały odpowiedzi na pytanie: kto to jest dobry człowiek oraz na czym polega bezinteresowność.

20.02.2019 r. "KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO"

Od samego rana próg Przedszkola przekraczali niecodzienni goście: księżniczki, batmani, policjanci, supermeni, zwierzątka, elfy ... itp. BĘDZIE ZABAWA ... BĘDZIE SIĘ DZIAŁO ... Obecny był również śniegowy bałwanek, któremu nie zaszkodziła pokojowa temperatura. 🙂 🙂 Gdy zegar wybił godzinę 9.00 w kolorowo przystrojonych balonami i serpentynami salach rozpoczęło się KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO !!! Tańce wygibańce, tańce integracyjne, konkursy z nagrodami trwały przez cały dzień z małą poobiednią przerwą. "Naoliwione" wcześniej nogi przetrwały do samego końca nosząc nas w rytmach skocznej muzyki ...

29.01.2019 r. "DZIECIĄTKU ŚPIEWAMY"

W Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert kolęd w wykonaniu przedszkolaków z nowotarskich placówek. Nasze Przedszkole reprezentowała grupa starszaków. Przed zgromadzoną publicznością wystąpiły jeszcze dzieci z przedszkoli nr 2 i 4, przedszkola specjalnego przy ZPSWO i przedszkoli niepublicznych: Liwlandia, Słonecznego Przedszkola", Lokomotywy, Fiku Miku i Wesołego Korowodu. Gościem koncertu był burmistrz Grzegorz Watycha, który podziękował dzieciom za występ. Wszystkie Przedszkola otrzymały dyplomy.
Podczas tegorocznego koncertu zaśpiewaliśmy: "GORE GWIAZDA" oraz "BLASK NAD JUDEĄ".

12.01.2019 r. ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Nadszedł długo oczekiwany, wielki dzień, na który dzieci przygotowywały się od dawna - SPOTKANIE Z BABCIAMI, DZIADKAMI
I RODZICAMI. 🙂 Nasi mali artyści w profesjonalny sposób przedstawili przybyłym gościom HISTORIĘ BOŻEGO NARODZENIA, zyskując duże oklaski. Następnie dzieci wyśpiewały życzenia i wręczyły upominki Tym, którzy dzisiaj byli najważniejsi, czyli BABCIOM I DZIADKOM.

08.01.2019 r. WIZYTA DUSZPASTERSKA

W dniu dzisiejszym przeżywaliśmy w naszym Przedszkolu wizytę duszpasterską.
Ks. Proboszcz Stanisław Strojek porozmawiał wesoło z dziećmi, zaprosił do wspólnego śpiewania kolęd a następnie poświęcił przedszkolne pomieszczenia
i pobłogosławił wszystkich zebranych.
Na pożegnanie rozdał dzieciom pamiątkowe obrazki.


07.01.2019 r. OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

W naszym przedszkolu po raz kolejny gościł Teatr Eden. Tym razem aktorzy przedstawili spektakl pt. „Opowieść Wigilijna” – adaptacje jednej z najsłynniejszych opowieści Karola Dickensa. Jest to historia o głębokim doświadczeniu i przemianie Ebenezera Scrooge’a. Zakochany we własnych pieniądzach jest ponurym samotnikiem, który nie lubi ludzi, nawet najbliższych. Bohater opowieści przemienia się w noc wigilijną – ukazują mu się duchy pod wpływem, których Ebenezer Scrooge zmienia zdanie o ludziach i otaczającym go świecie. Staje się serdecznym i ciepłym człowiekiem otwartym na potrzeby innych. Spektakl uświadomił najmłodszym widzom iż miłość i rodzina są ważniejsze niż pieniądze czy dobra materialne. Doskonała gra aktorska, zaangażowanie dzieci do udziału w przedstawieniu pozostawiły u przedszkolaków niezapomniane wspomnienia.

PATRONKA PRZEDSZKOLA NA ROK 2019 - ŚW. FAUSTYNA KOWALSKA

Pragniemy poinformować, że w czasie noworocznego losowania patronów nasze Przedszkole otrzymało w darze apostołkę Bożego Miłosierdzia - św. Faustynę Kowalską. Drodzy Rodzice , zachęcamy do włączenia się w modlitwę za jej przyczyną ... "Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże - owa miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga" (Jan Paweł II)
ŚW. FAUSTYNO MÓDL SIĘ ZA NAMI ...

JEZUS DO S. FAUSTYNY: „Serce Moje jest miłosierdziem samym. Z tego morza miłosierdzia rozlewają się łaski na świat cały. Wszelka nędza tonie w Moim miłosierdziu, a wszelka łaska tryska z tego źródła – zbawcza i uświęcająca” (Dz 1777).

19.12.2018 r. WIGILIA W PRZEDSZKOLU

Przy wigilijnym stole łamiąc opłatek święty pomnijcie,
że dzień ten radosny w Miłości jest poczęty,
że jak mówi Wam wszystkim dawne, odwieczne orędzie:
z pierwszą na niebie gwiazdką Bóg w Waszym domu zasiądzie.
W Bożego Narodzenia czas niech miłość będzie w nas
Niech pokój wokół panuje a dobro nad złem króluje.

BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT !!!

Wspólna przedszkolna Wigilia dla dzieci   i personelu rozpoczęła się                                                                       od odczytania fragmentu Eangelii wg św. Łukasza. Po wysłuchaniu życzeń s. Dyrektor zabrzmiała  kolęda „Wśród nocnej ciszy” i rozpoczęła się podniosła chwila dzielenia się opłatkiem. Po życzeniach zasiedliśmy do wigilijnego stołu, by spożyć tradycyjne potrawy. Kiedy już wszyscy mieli pełne brzuszki rozległ się grupowy i solowy śpiew kolęd                w świątecznej atmosferze.                            

04.12.2018 r. WITAMY ŚW. MIKOŁAJA

W dniu dzisiejszym przybył do nas - jak zawsze NIEZAWODNY - upragniony GOŚĆ z nieba - ŚW. MIKOŁAJ !!!
Tym razem w towarzystwie ANIOŁA !!! 🙂
Co za radość w oczach dzieci !!!
Okazało się, że wszyscy byli grzeczni na tyle, by otrzymać prezent.
Po wesołej pogawędce z Gośćmi dzieci obiecały grzeczność do następnego spotkania - a więc przez cały rok !
Życzymy im wytrwałości !!! 🙂

04.12.2018 r. LEGENDA O ŚW. MIKOŁAJU BISKUPIE

Odwiedzili nas aktorzy Teatru Ewangelizacyjnego "Eden" z Wieliczki. Przedstawili opowieść wzorowaną na legendzie, która opowiada o dzieciństwie Mikołaja, zanim został biskupem oraz świętym. Głównym celem tego przedstawienia, jest przybliżenie dziecku poprzez legendę postaci św. Mikołaja, poznanie jego życia i czynów oraz wyrabianie pozytywnych postaw poprzez zrozumienie pojęcia „czynienia dobra” jako bezinteresownego działania na rzecz innych ludzi. Pełen zabawnych sytuacji spektakl wciąga małego widza w przedstawianą historię oraz daje poczucie, że każdy z nas może zostać świętym.

MOJE SERCE SIĘ RADUJE, BO JEZUSA OCZEKUJE! - ADWENT 2018

ZAPRASZAMY DO RODZINNEJ MODLITWY OCZEKIWANIA NA BOŻE NARODZENIE W NASZYCH SERCACH. WOŁAJMY: "PRZYJDŹ PANIE JEZU!" ... "PRZYJDŹ I ZAMIESZKAJ W NAS, W NASZYM DOMU, NASZEJ RODZINIE!" ... Niech zapalony lampion i uczestnictwo w Roratach wraz z dziećmi będzie widocznym znakiem tęsknoty oczekiwania ...

XI. 2018 r. - Konkurs plastyczny: "MOJA KOCHANA OJCZYZNA"

Na trenie Przedszkola została zorganizowana konkursowa wystawa prac plastycznych. W konkursie pt. „Moja kochana Ojczyzna” zorganizowanym przez nasze Przedszkole licznie wzięły udział dzieci z placówek prowadzonych przez siostry serafitki oraz okoliczne przedszkola. Nasze przedszkolaki oglądając i oceniając wraz z Rodzicami wystawione prace miały możliwość wzbudzania i wyrażania uczuć patriotycznych.

A oto wyniki Konkursu:
I MIEJSCE – Jakub Gaweł Przedszkole nr 8 im. Jana Pawła II Sióstr Serafitek w Oświęcimiu
II MIEJSCE – Antonina Kostyszyn Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Serafitek im. Matki Małgorzaty Szewczyk z Hałcnowa
III MIEJSCE - Marianna Ptak Przedszkole nr 7 Sióstr Serafitek w Krakowie
WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE OTRZYMALI:
Emilia Kaczmarczyk Niepubliczne Przedszkole Sióstr Serafitek pw. Św. Anny w Makowie Podhalańskim
Anna Kubica Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Serafitek im. Matki Małgorzaty Szewczyk z Hałcnowa
Dominika Wielgosz Przedszkola nr 8 im. Jana Pawła II Sióstr Serafitek w Oświęcimiu
Oliwia Wicherek Niepubliczne Przedszkole Sióstr Serafitek pw. Św. Anny w Makowie Podhalańskim
GRATULUJEMY!!!

15.11.2018 r. W GALERII "JATKI"

Dzieci wzięły udział w XXIII Powiatowym Konkursie Plastycznym:
”Niepodległa od 100 lat” zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.
Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się Powiatowym Centrum Kultury
w Nowym Targu. Nagrody i wyróżnienia wręczał Starosta Powiatu Nowotarskiego pan Krzysztof Faber. Starszaki uświetniły wernisaż otwierający wystawę śpiewając na scenie pieśni patriotyczne i recytując wiersze

08.11.2018 r. ŚWIĘTUJEMY 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Jeszcze Polska nie zginęła dopóki kochamy !!! …. W trosce o kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i rozwijanie uczuć patriotycznych całej społeczności przedszkolnej organizujemy okolicznościowe akademie. W tym roku dzieci prezentowały dla swoich rodziców montaż słowno-muzyczny nasycony patriotycznymi treściami na scenie Domu Katechetycznego. Dzieci podeszły do tego zadania bardzo entuzjastycznie z ciekawością dawnych dni, zadawały wiele pytań a pieśni patriotycznych nauczyły się błyskawicznie. Patrząc na małych patriotów w wielu dorosłych sercach odżyły patriotyczne pragnienia. Z serca dziękujemy Rodzicom Emilki za wsparcie i wystąpienie w roli przewodników dla dzieci po historii odzyskania wolności.

Dzieci nauczyły się czterech zwrotek Hymnu Narodowego                                                                                       i 9 listopada o godzinie 11:11 wraz z personelem Przedszkola uroczyście go odśpiewały, biorąc tym samym  udział w ogólnopolskiej akcji bicia „Rekordu dla Niepodległej”. 

08.11.2018 r. SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM

Tatuś Antosi odwiedził nas dzisiaj w swoim zawodowym żołnierskim stroju.Dzieci miały wspaniałą okazję poznać bliżej zawód żołnierza. Z uwagą słuchały opowiadania i chętnie zadawały pytania. Obejrzały zdjęcia z życia żołnierzy, miały możliwość zobaczenia żołnierskiego wyposażenia. Po prezentacji żołnierskiego ekwipunku dzieci miały okazję wszystkiego dotknąć, a nawet przymierzyć hełm, plecak, kamizelkę itp., co wzbudziło ogromne emocje i zainteresowanie.

05.11.2018 r. "NAJLEPSZY PRZYJACIEL"

Czy w życiu ważna jest przyjaźń? Po czym poznać prawdziwego przyjaciela?
Czy w dzisiejszych czasach nadal istnieje? Na te pytania i wiele innych znaleźliśmy odpowiedź w przedstawieniu pt. „Najlepszy Przyjaciel”, które przedstawili nam aktorzy teatru Eden. Widzowie wraz z młodym chłopcem wyruszają w podróż pełną przygód, by zdobyć pieniądze na lek, który ma przywrócić tacie wzrok. Wędrówka po górach, lasach i pustyniach jest pełna wyzwań. Na szczęście Tobi po drodze spotyka niezwykłego wędrowca, który okazuje się być jego najlepszym przyjacielem.
Dzieci w trakcie przedstawienia uczą się czym jest prawdziwa przyjaźń i co zrobić, aby być najlepszym przyjacielem dla innych.26.10.2018 r. WARSZTATY: "MOJA MAŁA OJCZYZNA"

Starszaki uczestniczyły w warsztacie edukacyjnym pt. „Moja mała ojczyzna” zorganizowanym przez Muzeum Podhalańskie w Nowym Targu w związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się m.in. czym jest współczesny patriotyzm oraz wykonały własnoręcznie symbole narodowe: godło państwowe, flagę, a na zakończenie wspólnie odśpiewały hymn państwowy.

16.10.2018 r. WYCIECZKA DO TEATRU LALEK "RABCIO"

W dniu dzisiejszym wyjechaliśmy na wycieczkę do Teatru Lalek RABCIO w Rabce, gdzie oglądaliśmy spektakl pt. "MIŚ TYMOTEUSZ RYM CIM CI".
Jest to sztuka opowiadająca o przygodach sympatycznego i wesołego Misia, który mieszka ze swoim tatą. Nie ma z kim się bawić, chciałby mieć przyjaciela. Wysłany po zakupy do sklepu spotyka bezdomnego pieska, z którym zaprzyjaźnia się. Niestety tata nie akceptuje jego nowej przyjaźni. Piesek musi pozostać poza domem. Mały Miś ze swoim tatą zostają okradzeni przez złodzieja - lisa, piesek odbiera lisowi łupy i tym sposobem zyskuje akceptację taty i może pozostać w rodzinie.
Spektakl mówi o samotności, przyjaźni i możliwości wspólnego rozwiązywania problemów.
Przedstawienie w ciepłych barwach o tym, że świat ludzi i zwierząt jest sobie bliski.

12.10.2018 r. W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

Dzięki otwartości pani Pauliny - mamy Igora, starszaki mogły uczestniczyć w lekcji dbania o zęby w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym, który sąsiaduje z naszym Przedszkolem. Pani stomatolog wraz z Panią higienistką przekazały wiele cennych informacji.Dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się narzędziom dentystycznym a nawet posiedzieć na ruchomym fotelu. Ubogacone wiedzą wzmocnią motywację do systematycznej troski o zęby, a w razie potrzeby chętnie, bez lęku odwiedzą gabinet stomatologiczny, by pozbyć się niebezpiecznych bakterii.

11.10.2018 JESIEŃ W PARKU

Wybraliśmy się całym Przedszkolem do miejskiego parku, by z bliska obserwować i podziwiać uroki jesieni. Na miejscu mieliśmy okazję porównywać kształty liści, nazywać drzewa, z których pochodzą. Liczyliśmy znalezione kasztany i tworzyliśmy piękne bukiety z kolorowych liści.
Dzieląc się wrażeniami wróciliśmy do Przedszkola, gdzie czekał na nas ciepły i smaczny posiłek. Zapamiętane obrazy wymalowaliśmy na kartkach, by choć trochę pokazać rodzicom piękno obserwowanej przyrody


08.10.2018 r. MSZA ŚW. W KOŚCIELE NSPJ

W dniu dzisiejszym dzieci wraz z rodzicami i personelem Przedszkola powierzały Panu Bogu cały rozpoczynający się rok szkolny ufając w Jego pomoc i łaskę. Modlitwie Eucharystycznej w kościele NSPJ przewodniczył Ks. Proboszcz Stanisław Strojek, któremu z serca dziękujemy za modlitewną obecność i zachętę do trwania w dobrym.


05.10.2018 r. "UKRYTE BOGACTWO"

Przybyli do nas aktorzy Teatru Ewangelizacyjnego „Eden” z Wieliczki, aby zaprezentować piękne oraz interesujące przedstawienie, tym razem o ukrytym skarbie … Bohaterami spektaklu byli: Józef, Szymon, sługa faraona, faraon, krowa Mućka, kot faraona, wielbłąd. Józef – mały chłopiec, narażony na zazdrość swego starszego brata przeżywa wiele trudnych sytuacji, z których wychodzi zwycięsko, ponieważ ufa w Bożą pomoc i niczym się nie załamuje, jest uczciwy i pracowity, a co więcej – stara się czynić dobro i to zarówno wobec swych bliskich, jak i wobec innych ludzi spotkanych w Egipcie.
Dzieci mogły zobaczyć, że w życiu nie jest najważniejsze bogactwo materialne, ale dobre serce, miłość, uczciwość, szacunek, wzajemna pomoc, a przede wszystkim umiejętność wybaczania przykrości oraz krzywd … Jak zwykle dobra gra, oprawa plastyczna przedstawienia, a także wykorzystane rekwizyty bardzo się wszystkim podobały. Dzieci były zapraszane do dialogu z bohaterami, wychodziły „na scenę”, tańczyły, „pomagały” i świetnie się bawiły. Dziękujemy artystom za przybycie do nas z tą pouczającą opowieścią i czekamy na kolejną…

RÓŻAŃCOWA MODLITWA ZA OJCZYZNĘ - PAŹDZIERNIK 2018

W PAŹDZIERNIKU NASZYCH MODLITW SZEPTANIE PRZEMIENIAMY W RÓŻANIEC ....
NASZE SMUTKI, RADOŚCI KŁOPOTY, POTRZEBY, PRZYKROŚCI TRZEBA OPOWIEDZIEĆ PANU BOGU MODLĄC SIĘ Z MARYJĄ NA RÓŻAŃCOWYCH PACIORKACH. W TYM ROKU WSPÓLNIE BĘDZIEMY SIĘ MODLIĆ ZA NASZĄ OJCZYZNĘ, ABY PANOWAŁ W NIEJ POKÓJ, ABY BYŁA WIERNA BOGU I MARYI SWEJ KRÓLOWEJ! ZA KAŻDEGO POLAKA I POLKĘ (DZIECKO, MŁODZIEŃCA, DOROSŁEGO I STARSZĄ OSOBĘ) ZA POLSKIE RODZINY, SZKOŁY, ZAKŁADY PRACY, ZA RZĄDZĄCYCH NASZYM PAŃSTWEM, ZA KOŚCIÓŁ W POLSCE, ZA POLAKÓW ZA GRANICĄ….

KTO POMODLI SIĘ W DOMU Z RODZICAMI (ODMAWIAJĄC JEDNĄ DZIESIĄTKĘ) W TEJ INTENCJI PRZYKLEI JEDEN KWIATEK (DANEGO DNIA) W KOLORACH NARODOWYCH.  BIAŁE KWIATKI NA ZEWNĘTRZNEJ STRONIE GRANIC, CZERWONE OD WEWNĄTRZ. RÓŻAŃCEM Z KWIATÓW OTOCZYMY GRANICE NASZEGO PAŃSTWA. ZAPRASZAMY I PROSIMY RODZICÓW O POMOC DZIECIOM !!!

21.09.2018 r. WARSZTATY: „NA STRAGANIE W DZIEŃ TARGOWY”

Starszaki pod opieką s. Marceliny i s. Alberty udały się na wycieczkę do Muzeum Podhalańskiego w Nowym Targu. Celem wyprawy był udział w warsztatach edukacyjno- sensorycznych. Dzieci poznały historię jarmarku podhalańskiego, szlak handlowy prowadzący z Budy do Krakowa. Dowiedziały się gdzie i jak często odbywały się dawne targi, co wówczas sprzedawano, co to jest barter i handel wymienny oraz targowanie się. Wprowadzane w klimat dawnego jarmarku za pomocą zmysłów: dotyku, węchu, wzroku, smaku, słuchu poznawały produkty sprzedawane dawniej podczas jarmarków oraz panujący na nich klimat. Dzieci własnoręcznie stworzyły kurę z papieru i piórek, jako symbol dawnego jarmarku. Napełnione wiedzą z kurą w ręku wróciły do Przedszkola.

09.2018 r. SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Do naszego Przedszkola przybyli Policjanci. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje. Policjanci wykorzystali wizytę do przybliżenia maluchom specyfiki swojej pracy. Każdy mógł obejrzeć policyjne wyposażenie. Odważniejsi mogli przymierzyć elementy policyjnego stroju. Na zakończenie spotkania dzieci złożyły uroczystą obietnicę, że będą przestrzegać zasad ruchu drogowego.